Droga Krzyżowa
Droga Krzyżowa (śpiew przed rozważaniem każdej stacji)
Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony, Na wieczne czasy, bądźże pozdrowiony! Gdzie Bóg – Król świata całego Dokonał życia swojego.
Stacja I Pan Jezus na śmierć skazany.
Rozmyślajmy dziś wierni chrześcijanie. Na śmierć okrutną Jezusa skazanie, Gdy niewinnego Piłat dekretuje, w z łotry winuje.
Gorzkie żale
Gorzkie Żale
Czas Wielkiego Postu to czas rozmyslań nad meką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Pomagaja na w tym nabożeństwa wielkopostne jednym z nich są Gorzkie żale dla tych którzy nie mogli być na tym nabożeństwie dajemy możliwość wysłuchania ich na naszej stronie.
Część Pierwsza Intencja Przy pomocy łaski Bożej przystępujemy do rozważania Męki Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Ofiarować je będziemy Ojcu niebieskiemu na cześć i chwałę Jego Boskiego Majestatu, pokornie Mu dziękując za wielką i niepojętą miłość ku rodzajowi ludzkiemu, iż raczył zesłać Syna swego, aby za nas wycierpiał okrutne męki i śmierć podjął krzyżową. To rozmyślanie ofiarujemy również ku czci Najświętszej Maryi Panny, Matki Bolesnej oraz ku uczczeniu Świętych Pańskich, którzy wyróżniali się nabożeństwem ku Męce Chrystusowej. W pierwszej części będziemy rozważali, co Pan Jezus wycierpiał od modlitwy w Ogrójcu aż do niesłusznego przed sądem oskarżenia. Te zniewagi i zelżywości temuż Panu, za nas bolejącemu, ofiarujemy za Kościół święty katolicki, za najwyższego Pasterza z całym duchowieństwem, nadto za nieprzyjaciół krzyża Chrystusowego i wszystkich niewiernych, aby im Pan Bóg dał łaskę nawrócenia i opamiętania 01.Część [mp3]http://www.wyszogrod.franciszkanie.pl/muzyka/gorzkie/czesc_1.mp3[/mp3]
Część II Intencja W drugiej części rozmyślania Męki Pańskie] będzie- my rozważali, co Pan Jezus wycierpiał od niesłusznego przed sądem oskarżenia aż do okrutnego cierniem ukoronowania. Te zaś rany, zniewagi i zelżywości temuż Jezusowi cierpiącemu ofiarujemy, prosząc Go o pomyślność dla Ojczyzny naszej, o pokój i zgodę dla wszystkich narodów, a dla siebie o odpuszczenie grzechów, oddalenie klęsk i nieszczęść doczesnych, a szczególnie zarazy, głodu, ognia i wojny.
|